Transport konstrukcji stalowych

Stalowe konstrukcje są podstawowym elementem budowy hal przemysłowych, magazynów czy też powierzchni handlowych. Zaletą ich używania jest przede wszystkim niewielka waga oraz prosty montaż. Zapewniają tym samym oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Na szczególną uwagę zasługują takie elementy jak:

  • elementy nośne stropów i pomostów,
  • rygle ścienne,
  • płatwie dachowe,
  • nadproża,
  • słupy,
  • ramy blachownicowe.

Transport konstrukcji stalowych odbywa się najczęściej przy pomocy standardowych naczep. Szczególnie jeśli wielkość elementów pozwala na ich przewóz w plandece lub z wykorzystaniem platform. Opierając się o specyfikację ładunku oraz dokładne rysunki techniczne, dobieramy odpowiedniego rodzaju transport. Zwracając uwagę na detale, jesteśmy w stanie bezproblemowo przeprowadzić transport konstrukcji stalowych. Wielkość poszczególnych elementów jest decydująca. Może okazać się, że standardowe naczepy nie będą w stanie poradzić sobie z rozmiarem. W takich przypadkach przewóz może odbywać się poprzez transport nienormatywny, czyli ponadgabarytowy.

Rozładunek takiego transportu ułatwia dzisiejsza technologia. Odbywa się on przy użyciu suwnicy lub dźwigu. Skraca to znacznie czas trwania oraz ilość energii włożone w rozpakowanie transportu konstrukcji. Ten etap transportu konstrukcji stalowych należy do najprostszych, jednak i w tym przypadku zachowujemy czujność. Bierzemy pod uwagę możliwości danych sprzętów i sprawdzamy, czy będą miały możliwość rozładunku elementów o danej specyfikacji.

Przy transporcie elementów budowy konstrukcji ważne jest dotrzymanie terminów oraz wysokiego standardu usługi. W związku z tym dokładamy wszelkich starań, aby transport konstrukcji stalowych przeszedł sprawnie i bezproblemowo. W celu osiągnięcia tego oferujemy swoje usługi już na etapie przetargowym, służąc doradztwem w celu ewentualnego podziału konstrukcji jeszcze przed rozpoczęciem produkcji.

W razie potrzeby posiłkujemy się innowacyjnymi i niestandardowymi rozwiązaniami, które pozwalają unikać zbędnych kosztów i utrudnień. Staramy się tak optymalizować transport konstrukcji stalowych, aby był sprawny i szybki.

Transport konstrukcji

Transport konstrukcji farm wiatrowych